Skontaktuj się z nami
+48 530 790 728

Przygotowanie pliku do druku

Jak poprawnie przygotować pliki do druku


Abyście byli zadowolenia z efektu Waszej pracy i otrzymanej odzieży radzimy jak przygotować plik do nadruku.

Wiele razy zdarzyło się że nadesłane przez Was pliki były przede wszystkim nie odpowiedniej rozdzielczości oczywiście staramy się wychwycić ten podstawowy błąd który skutkuje nie ostrym wydrukiem i widocznymi pikselami (małe kwadraciki na wydruku) ale aby uniknąć strat i zaoszczędzić czas radzimy jak najlepiej przygotować plik aby efekt i jakość wydruku była odpowiednia.

Odpowiednia rozdzielczość - ile DPI

dpi_300dpi_72Idealny plik do nadruku to rozdzielczość 300 DPI
Poniżej zamieszczamy przykład za niskiej rozdzielczości pliku i właściwej rozdzielczości.

W jakim formacie przygotować plik?

Często pytacie w jakim formacie przygotować plik do nadruku czy to do naszego kreatory czy przesyłając bezpośrednio na naszego maila.
Przesyłając pliki do naszego kreatora i dołączając je do swojego zamówienia muszą to być pliki jpg. lub najlepiej png. W przypadku plików jpg. należy pamietać aby zapisywać je bez kompresji, bezstratnie i jeśli grafika nie ma tła to przy zapisywaniu do formatu jpg. powstanie białe tło, jesli chcemy tego uniknąć wtedy należy grafikę zapisać w formacie png.

prefered_file_types

Jeśli jednak z jakiś powodów posiadacie pliki wektorowe programów Corel czy np. Adobe Ilustrator możecie je przysłać do nas na maila biuro@nadrukina.pl wraz z wcześniej złożonym zamówieniem oraz z wizualizacją nadruku tak abyśmy zgodnie z Waszym życzeniem umieścili grafikę na odzieży.

Grafika bez tła

transparent_oktransparent_failWiększość grafik dużo korzystniej wygląda bez tła np nie pożądanego prostokąta.
Pliki przesyłane do nas musza mieć postać finalną. Nie ingerujemy w pliki nam powierzone.
Jeśli jednak z jakiś powodów nie mogą nam Państwo przesłać prawidłowego pliku z usuniętym tłem możemy za dodatkową opłatą usunąć zbędne elementy.
Pewnym odstępstwem od tej reguły i pozwala nam na to nasze oprogramowanie jest usunięcie bez dodatkowych kosztów tła za „jednym kliknięciem” ale grafika musi spełniać następujące warunki:
-grafika musi mieć jednorodne tło
-nie może mieć przejść tonalnych łączących się z tłem
-grafika musi być wyraźnie odgraniczona od tła

Top
Kontakt
close slider

+48 530 790 728

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! 


X